Vítězství v projektu Crossing borders via videos

I v závěru školního roku zpracovávali členové redakčního týmu Školní televize ZŠ TGM Borohrádek videa pro Školní internetovou televizi. Vedle toho byla jedna z našich reportáží zveřejněna na webových stránkách České televize a zástupci redakčního týmu byli také hosty celostátního živého vysílání pořadu Domino na cestách Českého rozhlasu 2. Hlavní pozornost ale byla upřena na projekt Crossing borders via videos.

V rámci projektu Školní televize jako nástroj rozvoje klíčových kompetencí (reg. číslo CZ.1.07/1.1.05/04.0030) se na naší škole zabýváme možnostmi využití videotvorby ve výuce. Jednou z našich aktivit je projekt Crossing borders via videos. Do něho jsou zapojeny školy z jedenácti evropských zemí, které tvoří videa v angličtině na zadaná témata.

V předchozím kole žáci ve videích představovali stát a stručně také město a školu. Tentokrát bylo úkolem zpracovat téma Den na naší škole. Žáci a učitelé naší školy měli možnost porovnávat průběh dne na jednotlivých školách na filmovém festivalu konaném dne 26. června v borohrádeckém kině. Zajímavá byla jak rozmanitost ve způsobu zpracování tématu, tak především v režimu dne ve školách.

Filmový festival pořádají všechny partnerské školy. Součástí festivalů je také volba tří nejlepších videí. Tyto dílčí výsledky pak určují celkového vítěze. Po druhém místě za Hauptschule Velden z Rakouska v předcházejícím kole se tentokrát žáci ZŠ TGM Borohrádek mohou pochlubit ještě lepším výsledkem. Ve velké konkurenci se totiž stali celkovým vítězem. Na druhé pozici se umístila rakouská Hauptschule Velden, třetí skončila Osnovna škola Jurja Šižgorica z chorvatského Šibeniku.

Návštěvníci webových stránek projektu, na kterých je možné zhlédnout všechna videa, volili internetového vítěze. Stejně jako v minulém kole zvítězila škola Gazi University z turecké Ankary.

Vedle úspěchu našich žáků si vážíme přístupu zahraničních škol a také zájmu všech partnerů pokračovat v projektu i v následujícím školním roce.

Webové stránky Crossing borders via videos

Fotografie z filmového festivalu

Fotografie z ocenění vítězného týmu

Michal Přibyl | 02.07.2012 v 22:16