Tým Školní TV a pohádka pro mladší děti

Žáci prvního stupně byli stejně jako v loňském roce odměněni za práci v prvním pololetí divadelním představením. Členové mediálního kroužku a jejich hosté totiž pro mladší nacvičili pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků.

Přípravy byly zahájeny na začátku prosince. Po seznámení se scénářem se žáci učili pracovat s hlasem, ztvárňovat jednotlivé role či využívat rekvizity. Zapojení žáci se rovněž účastnili odpoledního soustředění spojeného s přespáním ve škole a také se podíleli na proměnění školní družiny ve tři divadelní scény.

Pohádku nacvičovaly dvě skupiny, které se vzájemně podporovaly a motivovaly k co nejlepším výkonům. Jedna skupina vždy hrála a druhá zajišťovala vše potřebné – nápovědu, osvětlování či pouštění doprovodných hudebních podkresů a zvuků.

Dne 31. ledna žáci pohádku sehráli hned čtyřikrát – pro všechny třídy prvního stupně a také pro děti z Mateřské školy v Borohrádku.

Velké poděkování patří Mgr. Miroslavu Koudelkovi, jenž stejně jako v loňském roce spolupracoval s mediálním kroužkem, a samozřejmě všem zapojeným žákům, kteří byli zaslouženě odměněni potleskem a především nadšením v očích malých diváků.

Reportáž pro Českou televizi

Michal Přibyl | 03.02.2017 v 17:23