Školní TV na akci Televize v televizi

Školní televize ZŠ TGM Borohrádek již od roku 2012 spolupracuje s Českou televizí. Díky tomu jsou naše reportáže zařazovány do vysílání pořadu Zprávičky a rovněž se účastníme setkání školních televizí pod záštitou ČT.

Dne 4. května se zástupci našeho redakčního týmu spolu s dalšími sedmi školními štáby zúčastnili akce s názvem Televize v televizi, která se konala v pražském sídle ČT na Kavčích horách. Tématem setkání byla Nová média jako součást televize 21. století. 
 
Po zahájení, které obstaral generální ředitel ČT Petr Dvořák, následovaly dopolední přednášky ředitelky marketingu Denisy Kollárové, vedoucího redaktora portálu ČT24 Karla Tinla a vedoucí self promotion Lucie Macháčkové. Dozvěděli jsme se o proměnách role televize, projektech cílených na mladé diváky jako Street StarDance, spolupráci s Youtubery, využívání sociálních sítí i o tom, co bude obnášet práce novináře za několik let.
 
Školní televize, které spolupracují s ČT, měly za úkol pro setkání připravit reportáž na téma mladí lidé on-line. Tyto reportáže hodnotili moderátoři Jakub Železný a Zuzana Tvarůžková. Ti se s námi rovněž podělili o své zážitky a předali nám mnoho cenných rad. Zároveň nás potěšilo, že naše reportáž byla spolu s reportáží Gymnázia Příbram ohodnocena jako nejlepší. Díky tomu byla Zuzana Loufková, členka našeho redakčního týmu, hostem ve čtvrtečním vydání pořadu Zprávičky.  
 
Odpoledne jsme se také setkali s tvůrci pořadu Zprávičky, šéfredaktorem reportážní publicistiky Markem Wollnerem a také reportérem a moderátorem Richardem Samkem, který nám názorně představil, jak využívá GoPro kameru či mobilní telefon při tvorbě reportáží. Dále jsme nahlédli do datového úložiště ČT a rovněž moderního studia č. 6 a režie, kde jsme se seznámili se zvukovou technikou a prací režiséra. 
 
Možnost setkat se s odborníky z ČT a učit se od nich, stejně jako možnost setkat se s kolegy z dalších školních štábů, je pro nás velmi cenná a České televizi opět moc děkujeme.
 

Michal Přibyl | 10.05.2017 v 22:13