Školní TV na akci Televize v televizi

Členové školní televize ZŠ TGM Borohrádek se dne 24. dubna vydali do pražského sídla České televize na Kavčích horách. Spolu s dalšími dvanácti školními a dětskými štáby se totiž zúčastnili již druhé akce s názvem Televize v televizi.

V úvodní části redakční týmy prezentovaly návrhy nových pořadů pro dětský kanál ČT :D, dále následovaly různé workshopy pod vedením profesionálů z České televize. Účastníci se tak mohli zapojit do workshopů pro reportéry či techniky, dramaturgického, scénáristického či režisérského kurzu nebo si vyzkoušet dabing a tvorbu upoutávek. Také nechyběla prohlídka studií a sledování natáčení Kouzelné školky.

Borohrádecký tým představil připravovaný dokument Like o vztahu dětí k moderním technologiím. Tato prezentace byla oceněna jako nejlepší, a tak zástupkyně borohrádeckého štábu Michaela Zahajská vystoupila v pořadu Zprávičky, kde dokument přiblížila divákům.

Celý den v České televizi byl pro náš tým velkou zkušeností a motivací k další práci. Vedle nových poznatků ze zajímavých workshopů a exkurze do studií nás těší úspěch našeho připravovaného dokumentu Like, který jsme mohli dále rozpracovat s dramaturgy ČT :D. Naučili jsme se mnoho nového a mohli jsme spolupracovat jak se sympatickými pracovníky ČT, tak s kolegy z jiných štábů. České televizi za vše moc děkujeme a těšíme se na další setkání, jehož tématem bude ČT Sport.

 

Fotografie

Zprávičky z 24. 4. 2014 s účastí členky borohrádeckého týmu

Michal Přibyl | 11.05.2014 v 11:52