Crossing borders via videos, Zaostřeno na toleranci

V rámci projektu Školní televize jako nástroj rozvoje klíčových kompetencí je ZŠ TGM Borohrádek zapojena do projektu Crossing borders via videos a soutěže Zaostřeno na toleranci.

Již dříve jsme informovali o projektu Crossing borders via videos, který je realizován v rámci projektu Školní televize jako nástroj rozvoje klíčových kompetencí.

Školy z jedenácti evropských zemí tvoří videa na zadaná témata.  Prvním úkolem bylo čtyřminutové představení státu, školy, města a stručně také jazyka.

Po uzávěrce probíhaly na všech školách „filmové festivaly“, při kterých byla promítnuta všechna videa. Při této příležitosti také probíhalo hlasování. Z dílčích výsledků pak vzešly tři nejlepší týmy.

Na prvním místě se umístila Hauptschule Velden z Rakouska se čtrnácti body, druhá skončila ZŠ TGM Borohrádek s body dvanácti, bronz získala Gazi University Foundation Ankara z Turecka se sedmi body.

V internetovém hlasování zvítězila turecká Gazi University Foundation Ankara, druhé místo obsadila Osnovna škola Jurja Šižgorica z chorvatského Šibeniku, třetí skončila ZŠ TGM Borohrádek.

Videa vytvořená v rámci Crossing borders via videos můžete zhlédnout zde.

Výsledky hlasování v jednotlivých zemích zde.

Tým ZŠ TGM Borohrádek, který skončil na druhém místě.

Dva soutěžní týmy ZŠ TGM Borohrádek se také zapojily do soutěže Zaostřeno na toleranci. Smyslem soutěže bylo natočit krátké video na téma tolerance.

Žáci zapojení do soutěže se zúčastnili vyhlášení výsledků soutěže, které se konalo dne 12. 4. 2012 v Národní technické knihovně v Praze. Program uváděla Lejla Abbasová, hostem byla zpěvačka Monika Bagárová či kulturní atašé Velvyslanectví USA.

Naše videa se mezi třemi nejlepšími neumístila.

Video vytvořené žáky prvního stupně můžete zhlédnout zde.

Video vytvořené žáky druhého stupně můžete zhlédnout zde.

Michal Přibyl | 22.04.2012 v 15:16